Artykuły

Bieżnia - treningi Cardio

Bieżnia - treningi Cardio

Jak w każdym klubie tak i u Nas bieżnia jest urządzeniem najczęściej wybieranym przez klientów w celu poprawy kondycji i spaleniu zbędnej tkanki tłuszczowej.

Dziś porozmawiamy o korzystaniu ze sprzętu cardio a dokładniej z bieżni.

Zasady korzystania z bieżni są następujące. Po przyjściu do klubu wykonujemy rozgrzewke 5-10 minut w tempie spokojnego marszu. Nastepnie rozpoczynamy trening na siłowni. Po zakończeniu cwiczeń z obciążeniem pijemy pysznego (6 smaków) szejka białkowego w celu odżywienia mięśni i prawidłowej odnowy organizmu, nastepnie ustawiamy bieżnie odpowiednio do kierunku naszych oczekiwań.

Jeśli spalamy tłuszcz pilnujemy tętna w/g wzoru 220-wiek razy 65%, jeśli pracujemy nad kondycja tętno powinno wynosić w/g wzoru 220-wiek razy 75% przez okolo 15-30 minut.

NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA!!!

Jeśli wybieramy bieżnię OK ale nie biegajmy, tylko niech to bedzie szybki marsz. Zapytacie dlaczego? Odpowiedź pewnie wam sie nie spodoba... otóż nacisk na nasze stawy i ścięgna w chwili zetknięcia stopy z bieżnią dla osoby ważącej 90 kg wynosi 270kg! !!!!!!!. Stawy i ścięgna mamy jedne i niestety nie wymienialne. W takim razie oszczędzajmy je jak sie da i zachowajmy zdrowie do późnych lat.

Pozdrawiam Piotr Bazeli

powrót <